wtorek, 4 grudnia 2012

worki dla podróżnika

...co by było gdyby... tak wszystkie prezenty pod choinkę w tym roku zrobić własnoręcznie? Oj! to by było dużo roboty i najlepiej byłoby zacząć produkcję już w listopadzie. Tak też się to zaczęło. Dziś pierwsza prezentacja  - worki dla podróżnika.

Brat mój rodzony, jedyny ma urodziny zaraz na samym począteczku grudnia. To podróżnik i sportowiec pełną gębą. Zatem przy wyborze prezentu urodzinowego kryteriami wyboru, jakimi się kierowałam, były: rękodzieło (jako wprawka do prezentów dla reszty Rodziny i bliskich pod choinkę), coś związanego z podróżami, coś związanego z żeglowaniem i morzem (Brat mój to włóczykij po lądach, jeziorach i oceanach - właśnie wrócił z rejsu kawałeczkiem Atlantyku).

Padło na coś, czego sama potrzebuję w podróży, a czego jeszcze nie mam (wiadomo, szewc bez butów chodzi - ale odpowiednio "kobieca" tkanina już czeka) - czyli worki dla podróżnika - worki na porządkowanie bielizny w walizce lub plecaku, zarówno przy pakowaniu się do wyjazdu, jak i zbierając się do poworotu.

Worki są dwa, mają wymiary ok. 30 x 40 cm (troszkę powiększony format A3). Są dwukolorowe (kolory najlepiej odwzorowuje zdjęcie pierwsze) i oznaczone napisami, żeby się nikomu nie myliło :). Worki zaopatrzyłam w bawełniane troczki, żeby łatwiej się je użytkowało. Napisy są wykonane haftem krzyżykowym na bawełnianej kanwie. Literki wg projektu własnego - wymyślonego w trakcie wyszywania na szybko. Prezent był kończony - jak to często u mnie bywa - na ostatnią chwilę (nic nie poradzę, że - jak już tu wspominałam - najlepsze pomysły i rozwiąznia przychodzą, gdy towarzyszy mi mały stresik: "zdążę - nie zdążę").


Materiał to mięciutka, cienka, gęsto tkana bawełna - żeby się łatwo prało i prasowało. Elementy "zdobnicze" to aplikacja z bawełny, którą ozdobiłam metodą decoupage. Worki można śmiało prać i prasować - aplikacja jest zabezpieczona specjalnym klejem wodoodpornym.


Obdarowany był ucieszony bardzo, bardzo - docenił wzornictwo i funkcjonalność :)

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to podobne worki są dostępne w moim sklepiku ooo- tutaj:

1 komentarz:

  1. Normalnie mu zazdroszcze :) gosiazzielonejhałdy

    OdpowiedzUsuń

...a tu poproszę o komentarze, uwagi i zażalenia
(ps. do dowołania - blokuję anonimowe komentarze, bo jakaś maszyna spamująca zasypuje mi skrzynkę durnowatymi wpisami)

LinkWithin