niedziela, 8 lutego 2015

czarna, ale nie klasyka

Kolejna sukienka z dzianiny termoaktywnej (zobacz Bordowe ciepełko). Tym razem mniej sportowy krój. Wykrój wzięłam z Burdy (model 121 z numeru 11/2012). 

Model jest bardzo "wdzięczny" do szycia. Niedużo elementów, proste zakładki, bez udziwnień, ale z eleganckim efektem. Nie do końca przemyślałam tkaninę do tego modelu, powinnam wybrać coś bardziej klasycznego. Następny raz (bo na pewno powstanie jeszcze jakaś sukienka wg tego wykroju) wybiorę nieco sztywniejszą tkaninę, jakiś żakard w drobny wzór, albo matową satynę. W modelu pogłębiłam jedynie dekolt. Oryginalnie jest blisko pod szyją. Nie lubię takich zabudowanych sukienek.

I kolejny raz zastosowałam wykończenie z krajki materiału, która zwijała się w rulonik. Tak jak poprzednio odcięłam krajkę z obu stron i wykorzystałam ją do obszycia nie tylko dekoltu, ale i długich rękawów. Jak to wygląda? A właśnie tak :)
 

i sukienka w pełnej krasie:


 i z dodatkami: i tradycyjnie detale (choć dzisiaj niewiele): 

Ps. Będzie jeszcze jedna sukienka z tej dzianiny, w kolorze fioletowym. 

Pss. Mam pewne spostrzeżenie dotyczące tego materiału. O ile fioletowa i bordowa są takie same (poza oczywiście kolorem), to ta czarna różni się dodatkowo. Trudno mi jednoznacznie stwierdzić, czy to kwestia grubości, czy gęstości splotu... To, co wiem na pewno, to czarna się nieco inaczej układa i różni w dotyku. Tę czarną lubię najmniej. 

i ostatnie Ps.: Post ten dedykuję Uli :) Której? Już ona będzie wiedziała, że to dla niej... Dziękuję za zmotywowanie do zamieszczania tutaj postów... częściej :) 

5 komentarzy:

 1. Świetna sukienka, nie wpadłabym na to, że to taka sportowa dzianina :) Swoją drogą wyrazu "tkanina" raczej w tym kontekście stosować się nie powinno :P

  OdpowiedzUsuń
 2. dzięki Gosiu :) a terminologię już poprawiłam. Mam rację z tą "tkaniną", ciągle zapominam o tym :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A gdzie można dostać taką dzianinkę?
  Sukienka świetna

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie wychodzi Ci to wykończenie i tak jak już pisałam przy poprzedniej kreacji - zamierzam ukraść ten pomysł bo jest genialny w swej prostocie. Tak jak ta sukienka - piękna i prosta :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hello Blogger,
  Luxury Golden Triangle Tour package is specially designed tour package by Delhi Agra Jaipur Yatra which is connecting three famous heritage cities of India that are nation's capitral Delhi, city of love - Agra and Pink city Jaipur. If you are planning a tour or visiting first time to India for exploring incredible India then these cities are must visit destinations. In luxury Golden Triangle Tour your stay in the best hotels of every city. Hotels include are Oberoi, Leela, Taj, 5 star hotels and other heritage hotelsat best price in the market. Car rental services are also available for exploring the cities of Golden Triangle Tour with Udaipur, Golden Triangle Tour With Ranthambore and other famous cities. If you want to add some more places in your trip, you can Customize Your Tour also. So plan your vacations with Delhi Agra Jaipur Yatra which make your trip more comfortable and hassle free tour.
  India Trip Designer
  www.indiatripdesigner.com
  +91-9837332533

  OdpowiedzUsuń

...a tu poproszę o komentarze, uwagi i zażalenia
(ps. do dowołania - blokuję anonimowe komentarze, bo jakaś maszyna spamująca zasypuje mi skrzynkę durnowatymi wpisami)

LinkWithin